DUYURULAR

En Güçlü Hyundai i20 Kendini Göstermeye Başladı.

• B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavus¸uyor.

• i20 WRC ralli otomobilinden esinlenen otomobil, sahibine sportif bir deneyim sunacak.

• Ayrıca i20 N, “Türkiye’de üretilen en güçlü otomobil” unvanına da sahip olacak.


Geçtigˆimiz hafta i20’nin N Line versiyonunu tanıtan Hyundai, s¸imdi de serinin en hızlı ve en agresif modeli olan i20 N’in ilk görsellerini paylas¸tı. Hot hatch sınıfının en yeni üyesi olan Hyundai i20 N, markanın motorsporlarındaki deneyimleriyle beraber gelis¸tirilmis¸. Dünya Ralli S¸ampiyonası’nda kıyasıya mücadele eden i20 WRC baz alınarak üretilen yeni model, günlük kullanımla yarıs¸ pistlerindeki heyecanı bir araya getirerek kullanıcısına muhtes¸em bir kombinasyon sunacak.

Digˆer Hyundai N modelleri gibi, i20 N de yüksek performanslı turbo motora ve bu gücü destekleyecek agresif bir gövdeye sahip olacak. Ayrıca, markanın yüksek teknoloji ıs¸ıgˆında gelis¸tirerek üretmeye hazırlandıgˆı otomobil, i30 N ve i30 N Fastback’den sonra Avrupa’daki üçüncü en güçlü Hyundai modeli olacak. Bir digˆer önemli kriter ise, aracın Türkiye’de üretilen en güçlü otomobil unvanına sahip olması.

Hyundai’nin yeni tasarım felsefesi, “Sensuous Sportiness” yani “Duygusal Sportiflik” çatısı altında gelis¸tirilen i20 N, modern bir kimligˆin haricinde güçlü ve cesur imaja da sahip. Ön kısım tamamen genis¸ hava giris¸leriyle domine edilerek böylelikle turbo motorun daha fazla nefes alması ve aynı zamanda rahat bir s¸ekilde sogˆutulması sagˆlanmıs¸. Bu hava giris¸leri fren sisteminin sogˆutulmasında da önemli bir rol oynuyor. Tıpkı ön bölümde oldugˆu gibi yan kısmıyla da dikkat çeken otomobilde 18 inçlik gri mat renkli jantlara ve N logolu kırmızı fren kaliperlere yer verilmis¸.

Tüm yol kos¸ullarında maksimum tutus¸ ve yere basma kuvveti sagˆlayan arka spoyler ise otomobilin digˆer performans parçalarından birini olus¸turuyor. Ayrıca, genellikle mavi rengiyle dikkat çeken N modelleri gelenegˆine i20 N’de de devam edilmis¸. Fakat, i20 N’de siyah tavan rengi seçenegˆi de var. Bu kombinasyona ek olarak, tamponlarda ve mars¸piylerde mat kırmızı plastik parçalar kullanılarak markanın motorsporlarındaki DNA’sı vurgulanmıs¸ oluyor.

Hyundai’nin N modellerinden keyif alan tutkunlarına verdigˆi bir digˆer hediye ise özel olarak gelis¸tirilen N Racing egzoz sistemi. Karakteristik Hyundai N egzoz tonuna sahip olan i20 N, böylelikle performanslı modellerden hos¸lanan kullanıcıları tam 12’den vurmus¸ oluyor.

Teknik detayları önümüzdeki günlerde açıklanacak olan Hyundai i20 N, digˆer güncel i20 modelleri gibi markanın I·zmit’teki fabrikasında üretilerek 40’tan fazla ülkeye ihraç edilecek.

NEREDE

Kartaltepe Mah. 67. Sok. No:2 - Bayrampaşa - İstanbul
T : 0212 616 44 00 T : 0212 616 48 00

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 09:00 - 18:30
Cumartesi: 09:00 - 18:00
Pazar: 11:00 - 17:00

Servis

Haftaiçi: 08:30 - 18:30
Cumartesi: 09:00 - 17:00
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU